Filtruj według

Cena
Producenci
Filtruj

Wózki dziecięce

Wiadomość o ciąży dla większości par jest szokiem i radością. Od tego momentu życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Pomimo tego, że maluszka nie ma jeszcze na świecie, to rodzice już myślą o skompletowaniu wyprawki dla niego.

W tym opisie nie chcemy się skupiać ogólnie na wyprawce, ponieważ w jej ramach znajduje się mnóstwo przedmiotów takich jak pościel do łóżeczka, pościel do wózka, poduszki dziecięce czy poduszki do karmienia.

Nas interesują wózki dziecięce. Który wózek dla dziecka okaże się strzałem w dziesiątkę?

Wózki dziecięce i ich rodzaje

Na samym początku należy zaznaczyć, że wózek dziecięcy wózkowi dziecięcemu nie jest równy. Na rynku można znaleźć zarówno lepsze, jak i gorsze wózki dziecięce. Aby można było przejść do konkretów, to należy zapoznać się z ich rodzajami.

Gondole

Pierwszy wózek dla dziecka to gondola, a więc wózek głęboki. Ten wózek dziecięcy jest przeznaczony dla dzieci dopiero co urodzonych do mniej więcej szóstego miesiąca życia. Nie jest to jednak konkretny wiek dziecka, ponieważ w rzeczywistości jest to moment, w którym dziecko zaczyna siadać.

Spacerówki

Gdy nasze dziecko już siada, to jest to znak, że potrzebny jest już wózek spacerowy. Spacerówki mogą mieć przeróżne oparcia. Od nich bezpośrednio zależy, czy mogą być stosowane od urodzenia, czy też rzeczywiście od momentu, w którym nasze dziecko już siedzi. Wózki dziecięce spacerowe służące już do przewożenia dzieci mniejszych mają możliwość ich ułożenia w leżącej pozycji, a nie jedynie w pozycji siedzącej.

Wózki bliźniacze

Niektórzy rodzice potrzebują nieco niestandardowych wózków dziecięcych. Przykładem takich wózków są wózki dziecięce bliźniacze. Jak sama nazwa wskazuje, służą one przewożeniu bliźniaków. Na rynku można także znaleźć wózki, które pozwalają na przewożenie dwójki dzieci niekoniecznie w tym samym wieku.

Zdarzają się przecież dzieci rok po roku. Takie modele wózków dla tychże rodzin są absolutnym strzałem w dziesiątkę i ratunkiem. Wózki dla więcej niż dla jednego dziecka występują w wersji tandemowej, czy też w wersji jednej obok drugiego. W wersjach bliźniaczych oczywiście można znaleźć wózki głębokie, czy też wózki spacerowe.

Wielofunkcyjne wózki

Nie sposób nie wspomnieć o wózkach wielofunkcyjnych. Wózki wielofunkcyjne to bardzo praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie. O nich jednak powiemy sobie za chwile. Warto przy nich zatrzymać się na nieco dłużej.

Czy wózek dziecięcy musi być drogi?

Wielu młodych rodziców wychodzi z założenia, że dobre wózki dziecięce muszą być kosztowne. Rzeczywiście nowoczesne wózki dziecięce swoje kosztują, ale tak naprawdę można znaleźć na rynku wózki bliźniacze, czy też wózek wielofunkcyjny w przyjemnej cenie.

Raczej przy wyborze wózka dziecięcego nie należy sugerować się tylko i wyłącznie ceną. Czasami dany wózek z górnej półki cenowej po prostu nie jest wart swojej ceny.

Wybór wózka nie jest taki prosty, ale wiedząc, na co zwrócić uwagę, od razu jest prościej. Warto skupić się na pewno na kołach. Do wyboru zwykle są koła piankowe, a także żelowe koła. Wózek powinien mieć także lekki stelaż. Wózków dziecięcych, które ważą bardzo dużo, nie chce żaden rodzic dla swojej pociechy.

Dla naszej pociechy chcemy przecież wszystkiego, co najlepsze. Gondola, czy też spacerówka będzie wygodna, gdy ma standardowe wymiary i odpowiedni rodzaj kół. Najlepiej w sklepie interesujące nas gondole wypróbować. Można sprawdzić, czy też spacerówkę wygodnie się prowadzi, czy uchwyt pasuje do naszych dłoni, jak i czy ze stelażem jest wszystko w porządku.

Wybrany pojazd może mieć dodatkowe akcesoria, łatwość prowadzenia jedną ręką, czy też okaże się wózkiem idealnym do biegania. Na pewno spacerówki dla malucha wytrzymałe są chętniej wybierane. Do stelaża naprawdę nie można się przyczepić.

Warto zapoznać się z ofertą od renomowanych producentów. Być może wózki dla dzieci będą nieco droższe, ale zwykle do takiego wózka dziecięcego dla młodszych, czy też dla starszych dzieci nie sposób się przyczepić. Absolutnie wszystko jest na idealnym poziomie.

Wózek dziecięcy i fotelik samochodowy w jednym

Przyszła pora, aby nieco więcej powiedzieć sobie wielofunkcyjnych wózkach. Takie wózki dla dzieci są świetnym rozwiązaniem, ponieważ kupuje się wózek tak naprawdę jeden raz, a służy od urodzenia przez nawet trzy lata.

Z wózka dziecięcego głębokiego można stworzyć wózek spacerowy. Jakby tego było mało, w zestawie otrzymuje się fotelik samochodowy. Wbrew pozorom taki fotelik przydatny jest od pierwszych chwil. Pierwsza taka sytuacja ma miejsce, gdy ojciec odbiera swoją żonę i pociechę ze szpitala.

Decydując się na wózki wielofunkcyjne, od razu otrzymuje się fotelik samochodowy. Można powiedzieć, że wózki te zostały stworzone do spełniania wszelkich indywidualnych potrzeb swojego dziecka oraz swoich własnych.

Modele wielofunkcyjne dla noworodków, jak i starszych dzieci cieszą się coraz większą popularnością. Pieniądze wydaje się raz, wózki nie zajmują zbyt dużo miejsca i można pozwolić sobie na spokojny wybór odpowiedniego wózka. Chyba dla każdego rodzica jest to ważna decyzja, którą chce się mieć możliwie najszybciej z głowy. Jesteśmy pewni, że tak właśnie jest.

W sklepach można liczyć na poradę. Obojętnie czy interesują nas wózki spacerowe, wózki bliźniacze, czy też gondole, otrzymamy bardzo ważne porady specjalistów. Specjaliści wskażą, która waga wózka będzie właściwa, jakie zalety mają pompowane koła, czy też pokażą cechy charakterystyczne, którymi może się pochwalić lekka aluminiowa konstrukcja.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wózek spacerowy?

Wydawać by się mogło, że wózki spacerowe są mało skomplikowane, ale tak naprawdę ich wybór jest bardzo trudny. Najważniejsza, jeśli chodzi o wózki spacerowe, jest możliwość regulacji dowolnego wszelkich poszczególnych elementów wózka.

Głównie chodzi o zagłówek, oparcie, podnóżek oraz uprzęże z pasami. Wózki spacerowe będą dzięki temu rosnąć razem z dzieckiem. Nie trzeba go z czasem wymieniać na nowy. Wózki spacerowe muszą mieć właściwą szerokość. Wszystko za sprawą tego, aby dziecku w wózku było wygodnie.

Dobry wózek spacerowy powinien także posiadać odpowiednio przekładaną rączkę, a także siedzisko obracane. Rodzicom to pasuje, ponieważ mają możliwość odwrócenia dziecka tyłem na przykład do nieprzyjemnego wiatru.

Spacerówki, które są najlżejsze to tak zwane wózki parasolki. Jest to produkt o wiele, wiele lżejszy. Spacerówka tego rodzaju daje również możliwość bardzo łatwego złożenia. Podróże ze swoją pociechą będą dzięki takiemu wózkowi bardzo przyjemne. Komfort jest naprawdę bardzo ważny.

Podsumowanie

Zwracając uwagę na wszelkie niezbędne kwestie, nie będzie trzeba się obawiać o komfort własny, jak i dziecka. Dla rodziców jest to trudny moment, ale naprawdę za sprawą wszelkich porad i doradców wybór wózka nie musi być wcale taki trudny. Poleca się kupić wózek, gdy naszego niemowlaka nie ma jeszcze na świecie.

Wówczas mamy jeszcze sporo czasu, a gdy dziecko przyjdzie na świat, to obowiązków jest cała masa. W zasadzie dziecko potrzebuje gondoli już niedługo po urodzeniu. Tym lepiej, jeśli wózek będzie już wybrany i kupiony.

Namawia się rodziców, aby wzięli się za wybór wózka mniej więcej kilka miesięcy przed terminem porodu. Niektórym rodzicom zajmuje to jednak sporo czasu. Szczególnie mowa o osobach, które decydują się na wózki o wielu funkcjach.

Kupując wózek należy także postawić na akcesoria dodatkowe. Świetnym przykładem praktycznego dodatku jest folia przeciwdeszczowa. Folia przeciwdeszczowa sprawia, że nasze dziecko nie zmoknie, nawet gdy mamy do czynienia z istnym oberwaniem chmury. Tego rodzaju zabezpieczenie dla dziecka jest niezmiernie ważne. Ono również wpływa na komfort.

Warto rozeznać się, które produkty mogą się przydać. Poleca się stawiać na te, które są rzeczywiście wysokiej jakości. Cena dobrego wózka nie musi wcale powalać. Rodzice mają na rynku duży wybór gondoli oraz innych wózków. W ofercie znajdują się także foteliki samochodowe oraz różnego rodzaju akcesoria.