Opinie o NasSuchy basen dla dzieci – od i do jakiego wieku? - Blog Tuppi - Centrum wiedzy o śnie i rozwoju Twojego dziecka

Suchy basen dla dzieci – od i do jakiego wieku?

Suche baseny na stałe weszły do grona ulubionych zabawek dla dzieci, a w ostatnich latach szczególnie wzrosło zainteresowanie tego rodzaju atrakcjami. Nurkowanie wśród kolorowych kulek w bezpiecznym, miękkim baseniku to dla każdego dziecka nie lada gratka. Dotychczas maluchy miały okazję korzystać z nich jedynie w specjalnie zorganizowanych salach zabaw dla dzieci lub kącikach mieszczących się w centrach handlowych – obecnie stały się one jednak bardziej dostępne i wielu rodziców decyduje się sprawić radość swoim pociechom za sprawą tych wyjątkowych zabawek. Niewiele akcesoriów do zabawy daje tak duże pole do wyobraźni i rozwoju kreatywności, jak suchy basen. W jakim wieku powinno być dziecko, by móc się nim bawić?

Eksperci przeważnie są zdania, że zabawka najlepiej sprawdzi się w przypadku dzieci od pierwszego do piątego roku życia – jednak ta kwestia zawsze jest sprawą indywidualną i możliwe są tutaj odstępstwa. Pełen kolorowych piłeczek basenik to doskonała alternatywa dla tradycyjnych basenów wypełnionych wodą, gdyż pozwala dzieciom niezależnie od pogody na beztroską zabawę (nawet w niewielkim mieszkaniu). Wybierając prezent dla malucha warto zatem postawić na suchy basen z kulkami – wiek, w jakim dziecko może zacząć korzystać z jego dobrodziejstw, wynosi nawet już 7-8 miesięcy.

Suchy basen – od jakiego wieku?

Suche baseny są nie tylko doskonałą zabawką dla maluchów, ale mogą spełniać także bardzo ważną funkcję w procesie poznawania świata. Wielu rodziców – szczególnie tych mniej doświadczonych, z pewnością zastanawia się, od kiedy suchy basen dla dziecka może zostać włączony w codzienne zabawy z pociechą? Okazuje się, że już kilkumiesięczne bobasy mogą zacząć korzystać z tej wyjątkowej zabawki. Oczywiście w takiej sytuacji rozrywka musi stale być nadzorowana przez dorosłego opiekuna, jednak konstrukcja basenu z kulkami zapewnia maluchowi najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Miękkie, wyłożone przyjemną w dotyku tkaniną i pozbawione kantów ściany basenu z pewnością nie wyrządzą dziecku krzywdy podczas upadku czy uderzenia w nie. Jego podłoże wyściela gruba warstwa sprężystego materiału, która znakomicie chroni przed potłuczeniem a po wyjęciu kulek może służyć jako mata do zabaw. Doskonałym sposobem na wsparcie rozwoju maleństwa może stać się właśnie suchy basen. Od kiedy maluszek potrafi samodzielnie siedzieć bez podparcia, można pozwolić mu na korzystanie z bogactwa kolorowych piłeczek. Dzięki swoim barwom i fakturze, potrafią one skupić na sobie uwagę kilkumiesięcznych dzieci. Poruszanie się między nimi wcale nie jest łatwe, dlatego podczas zabawy dziecko wspaniale rozwija układ motoryczny. Przemieszczanie się pomiędzy kulkami stanowi także swego rodzaju masaż dla mięśni, co sprzyja też ich wzmocnieniu.

Do nauki rozróżniania kolorów, poprawy zwinności, ogólnego rozwoju sensoryki oraz sprawności fizycznej doskonale sprawdzi się suchy basen. Od jakiego wieku pozwolić bawić się w nim dziecku? To pytanie wymaga indywidualnego podejścia, gdyż dzieci rozwijają się w różnym tempie. Jeśli rodzice mają jakiekolwiek wątpliwości, czy mogą już zapewnić pociechom korzystanie z dobrodziejstw kąpieli wśród kolorowych kuleczek – powinni w pierwszej kolejności skonsultować się ze specjalistą od rozwoju dzieci. Baraszkując w miękkim baseniku maluch nie tylko spędza przyjemnie czas, lecz także uczy się pokonywania przeszkód, poprawia zmysł równowagi oraz rozwija zmysł wzroku i dotyku. Miejscem idealnym do zrelaksowania i rozluźnienia napiętych mięśni jest właśnie suchy basen z kulkami. Od kiedy zabawka ta stała się bardziej dostępna dla rodziców, zrobiła prawdziwą furorę.

Trudno znaleźć akcesorium do zabaw, które działałoby tak wszechstronnie i dostarczało tyle radości ile zapewnia suchy basen. Od ilu lat rodzice starają się zapewniać swoim pociechom piękne i wartościowe zabawki? Praktycznie od zawsze, jednak to obecne czasy szczególnie obfitują w różnorodność produktów przeznaczonych do zabaw, które nigdy wcześniej nie były dostępne. Warto zatem skorzystać z tych dobrodziejstw przy wychowywaniu własnego brzdąca.

 

Suchy basen z kulkami dla niemowlaka

Jak wspominaliśmy na początku, dolna granica korzystania z baseniku może wynieść nawet poniżej 12 miesiąca życia i sprawić wiele frajdy również najmłodszym pociechom. Kluczem do podjęcia przez rodziców decyzji o tym, czy zakupić suchy basen dla niemowlaka będzie to, czy ich brzdąc potrafi już trzymać pion bez ich pomocy i samoczynnie siadać. Nie jest to wbrew pozorom rzadkość, zdarza się bowiem że i 7-8 miesięczne maluszki nie mają z tymi czynnościami problemu.

W tej sytuacji suchy basen z kulkami dla niemowlaka jako prezent będzie z pewnością opcją do rozważenia, która może jeszcze bardziej przyśpieszyć rozwój naszego dziecka oraz jego zdolność koordynacyjno-ruchową. Zabawa piłeczkami rozwinie u niego także zmysł poznawczy, nie wspominając o samej motoryce – dzięki niej nauczy się prawidłowej reakcji na bodźce, zacznie lepiej rozróżniać kolory i uczyć się chwytać przedmioty rączkami.

Suchy basen dla niemowląt będzie można również alternatywnie wykorzystywać jako matę do leżenia dla najmniejszych kruszynek. Należy jednak pamiętać, że dzieci w tym wieku wymagają szczególnego nadzoru dorosłych podczas figli w baseniku. Produkt wart jest zatem zakupu już we wczesnym okresie dzieciństwa, stymulując wzrok naszego maluszka oraz jego mięśnie i aktywność mózgową (m.in. układ nerwowy).

 

Suchy basen z kulkami dla rocznego dziecka

Suchy basen dla rocznego dziecka jest doskonałą okazją do wielokierunkowego rozwoju umiejętności. Zabawa w nim pozwala ćwiczyć równowagę i sprawność motoryczną, a nurkowanie wśród przyjemnych w dotyku kolorowych kul zapewnia stymulację dla rozwijających się mięśni oraz rozluźniający masaż. Dziecko może ćwiczyć zdolności manualne dzięki chwytaniu i układaniu piłeczek. To dla niego doskonała okazja do radosnej i urozmaiconej zabawy.

Kuleczki, wypełniające basenik są lekkie, dlatego nie wyrządzą żadnych szkód, gdy maluch zacznie rozrzucać je dookoła. Suchy basen z kulkami dla rocznego dziecka jest niezwykle atrakcyjną zabawką, która nie nudzi się szybko. Z pewnością docenią to rodzice stale szukający pomysłów by skupić na dłużej zainteresowania swojej pociechy.  Nad zabawą w basenie zawsze powinna czuwać dorosła osoba. Warto wraz z dzieckiem bawić się kulkami, np. chowając wśród nich inne przedmioty, które potem będą wspólnie odnajdywane. Takie interakcje doskonale rozwijają więzi między rodzicami a ich maluszkiem.

Niezwykła, zapewniająca wiele radości oraz walorów edukacyjnych zabawka może być oryginalnym pomysłem na prezent. Suchy basen na roczek, Dzień Dziecka czy Święta Bożego Narodzenia to doskonały wybór, który z pewnością docenią zarówno dzieci, jak i rodzice maluchów.

 

Suchy basen z kulkami dla 2 latka

Przyciągnąć uwagę dynamicznego dwuletniego potomka wcale nie jest łatwo, ale dzisiejsze czasy oferują nam ogromną różnorodność ciekawych zabawek. Jednak niewiele jest takich, które pobudzają do zabawy dzieci w różnym wieku. Suchy basen dla 2 latka stanowi nie lada wyzwanie i stale pobudza do kreatywnego wykorzystywania możliwości, jakie stwarza. Wielobarwne kulki można wozić w przyczepach zabawkowych samochodów lub sortować pod względem koloru. Świetnym pomysłem jest także rzucanie nimi do celu.

Tego rodzaju zabawy wspaniale rozwijają umysł i układ ruchu pociechy. Suchy basen dla dwulatków jest po prostu niewyczerpaną kopalnią pomysłów. Dzieci doskonale bawią się w nim same, jak i w towarzystwie rodzeństwa, kolegów czy rodziców. Dzięki swojemu wykonaniu z bezpiecznych, atestowanych materiałów, rodzice nie muszą obawiać się o zdrowie swojego maluszka.

Suchy basen z kulkami dla 2 latka jest dobrym pomysłem na prezent, który będzie służył dziecku przez bardzo długi czas, a sama konstrukcja basenu zapewni mu ochronę przed stłuczeniami czy skaleczeniami, dzięki czemu brzdąc może samodzielnie wykorzystywać go do swoich kreatywnych zabaw.

 

Suchy basen z kulkami dla 3 latka

Wyróżniający się atrakcyjnym designem basen z miękkiej pianki wypełniony mnóstwem kolorowych piłeczek jest zabawką z której chętnie skorzystają trzyletnie dzieci. Wybierając suchy basen z kulkami dla 3 latka, warto wziąć już pod uwagę jego indywidualny gust. Szeroki wybór kolorystyki basenów z kulkami pozwala dopasować je do preferencji dziecka. Z pewnością maluch chętniej sięgnie po zabawkę, gdy będzie miała jego ulubioną barwę czy zostanie ozdobiona wizerunkiem lubianego zwierzęcia.

Suchy basen z kulkami dla 3 latka, to skarbnica pomysłów na różne aktywności. Kolorowymi kulkami można rzucać, bądź wręcz obrzucać nimi kolegów, rodzeństwo czy rodziców. Lekkie piłeczki nie są w stanie wyrządzić nikomu krzywdy, a z pewnością wywołają salwy śmiechu podczas wspólnej zabawy. Figlowanie wśród wielobarwnych kuleczek nadal jest bardzo atrakcyjną rozrywką dla trzylatków. W ofercie suchych basenów z kulkami często można zdecydować o liczbie piłek, znajdujących się w zestawie. Dla trzyletnich dzieci najlepiej wybrać opcję maksymalną, zawierającą 400 piłeczek.

 

Suchy basen - do jakiego wieku?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o górną granicę wieku, w którym dziecko może korzystać z suchego basenu. Wielu rodziców zastanawia się nad tym jak długo może trzymać w pokoju potomka suchy basen - do jakiego wieku pociecha będzie miała ochotę się w nim bawić?

W tym przypadku wiele zależy od indywidualnych preferencji malca. Starsze dzieci często wykazują bardzo dużo kreatywności w sposobach zabawy z wykorzystaniem suchego basenu i wypełniających go kolorowych kuleczek. Z pewnością granica zainteresowania tą zabawką przesunie się, gdy dziecko posiada młodsze rodzeństwo. Wtedy basenik może być miejscem wspólnych zabaw starszego dziecka z bratem lub siostrą. Dla kilkulatka spędzanie czasu wśród kulek może być doskonałą metodą na rozładowanie nadmiaru energii, a nawet sposobem na odreagowanie stresu. W okresach, kiedy dziecko nie może z różnych względów wybrać się popływać – świetną alternatywą okaże się suchy basen. Do ilu lat pociecha będzie chętnie korzystać z pełnego barwnych piłek basenu, zależy przede wszystkim od niej.

Gdy rodzice zaobserwują, że malec rzadko zagląda do kulkowego basenu i wybiera inne zabawki, może to oznaczać, że już czas przekazać basenik młodszym członkom rodziny. W odpowiedzi na pytanie do jakiego wieku suchy basen sprawdzi się dla dziecka, pomóc może też wzrost i waga potomka. Z czasem basenik staje się po prostu zbyt mały i w związku z tym przestaje być użyteczny. Na ogół jednak basen pełen kulek może stanowić świetny prezent nawet dla pięcio- i sześciolatków.

Mało jest na rynku zabawek równie uniwersalnych i mogących przez długi czas towarzyszyć pociechom w ich zabawach, jak suchy basen dla dzieci. W jakim wieku dziecko nauczy się siadać, w takim można już sprezentować mu to wyjątkowe akcesorium. Zabawy wśród kulek sprzyjają ogólnemu rozwojowi motoryki malucha, jego kreatywności i zdolności sensorycznych. W zależności od wieku dziecko może w różny sposób wykorzystywać potencjał, który posiada suchy basen. Jaki wiek jest górną granicą dla zabaw w suchym basenie?

Tak naprawdę zależy to w dużej mierze od indywidualnych preferencji dziecka oraz jego wzrostu. Z pewnością suchy basen jest świetnym pomysłem zarówno dla 7-8 miesięcznego bobasa, jak i 4-5 latka.

Jeśli szukasz zabawki, która szybko się nie znudzi, zapewni rozwój dla malucha i ogromną frajdę dla starszaka – zapoznaj się z naszą ofertą suchych basenów z kulkami!

Zobacz też inne artykuły z naszego bloga:

Pościel do łóżeczka dla niemowląt - jaką wybrać?

Jak zrobić suchy basen z kulkami?

Utworzony 2020-11-12 Główna
Poprzedni
Następny

Koszyk

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0,00zł Razem

Zobacz koszyk

Szukaj

Menu

Produkt dodano do koszyka
Ilość:
Razem:
W koszyku znajduje się: 0 prod. W koszyku znajduje się: 0 prod.
Wysyłka: Do ustalenia
Wartość produktów:
Razem:
Kontynuuj zakupy Idź do koszyka