Pościel do łóżeczka dla chłopca

Pojawienie się na świecie małego dziecka jest prawdziwą radością dla rodziców, ale tym samym w ich życiu rozpoczyna się wówczas okres ogromnej odpowiedzialności, związanej z wychowaniem malucha. Na początku jedną z podstawowych rzeczy, które trzeba zapewnić bąbelkowi jest głównie spokojne miejsce do snu – wszak w pierwszych miesiącach swojego życia, większość dnia przesypia on w swoim łóżeczku.

Dlatego dla swojej małej pociechy warto jest wybrać już zawczasu wysokiej jakości pościel chłopięcą do łóżeczka. Przy poszukiwaniach odpowiedniego modelu, ważna będzie z pewnością jej gramatura oraz splot, a także hipoalergiczny materiał i wypełnienie. Dodatkowo, pościel dla chłopca do łóżeczka może być też wyposażona w ochraniacz, bądź warkocz.

Czy warto decydować się na takie zestawy, oraz na co należy zwrócić baczną uwagę, wybierając pościel do łóżeczka dla chłopczyka? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie.

Pościel do łóżeczka dla chłopca – dlaczego warto?

Choć także w kwestii wystroju pokoju dziecka, dużo mówi się obecnie o neutralności płciowej – wiedząc, że na świat przyjdzie nasz pierworodny, warto wybrać dla niego odpowiednią pościel do łóżeczka. Dla chłopczyka dostępne są zresztą również ładne modele w kolorowe, ale i stonowane wzory (zatem będzie je można bez problemu dopasować do każdej aranżacji).

Na pewno nie warto także poprzestać na jednym komplecie – mimo, że dziecko w swoim najmłodszym okresie ma praktycznie przez cały dzień założoną chłonną pieluszkę, to jednak może przytrafić mu się mały wypadek i warto dysponować wówczas zapasowym pościeleniem. Ponadto pościel do łóżeczka dla chłopca należy równie często prać, m.in. ze względu na:

  •          roztocza,
  •          bakterie

i grzyby, które mogą gromadzić się w strukturze samego materiału. Jego miękkość – a co za tym idzie, brak podrażnień lub otarć, spowodowanych ewentualną szorstkością sprawiają, że maluch może czuć się pod swoją kołderką w pełni komfortowo.

Wzory misiów, zebr, żyraf, jelonków, piesków, geometryczne czy abstrakcyjne – pościel dla chłopca do łóżeczka może być naprawdę różnorodna i stymulować jego rozwój sensoryczny. Do tego dochodzi jeszcze dopasowanie grubości tkaniny do aktualnej pory roku i panującej za oknem aury. Pod tym kątem można zdecydować się na wybór pościeli uniwersalnych – które dzięki przepuszczającemu powietrze wypełnieniu, nadają się idealnie na lato, jak i na zimę (zawsze możemy też dokupić dodatkowy kocyk, o ile nie jest już dołączony do zestawu).

Pościel do łóżeczka dla chłopca – noworodka

Warto na etapie selekcji zwrócić uwagę, czy upatrzony przez nas produkt posiada certyfikat Oeko-Tex standard 100 – jego obecność wskazuje bowiem, że bawełniana pościel do łóżeczka dla chłopca noworodka jest hipoalergiczna. Najlepiej jest wybrać też taką z wypełnieniem poliestrowym. W przypadku nowo narodzonych maluszków – sama poduszeczka nie jest jeszcze potrzebna, choć najczęściej jest już obecna w zestawie pościeli. Tak mały chłopiec powinien spać jeszcze na płasko na materacyku.

Pościel do łóżeczka dla chłopca noworodka można za to doposażyć w ochraniacz (wiązany na troczki), albo warkocz. Takie elementy powinny skutecznie zapobiegać wkładaniu przez niego rączek i nóżek przez nie. Jest to jednak bardziej potrzebne w przypadku niemowlęcia, bo noworodek śpi raczej w pozycji, w której został położony i przewracać zaczyna się najwcześniej w drugim miesiącu życia (a ogólnie pomiędzy 2-gim a 5-tym m-c).

Pościel do łóżeczka dla chłopca – niemowlaka

Jak już wspomnieliśmy – decydując się na pościel do łóżeczka dla chłopca niemowlaka, najodpowiedniejszym modelem będzie produkt z ochraniaczem bądź warkoczem, który zapewni mu ochronę przed wypadkami, możemy też wybrać ochraniacz modułowy. Dziecko należy jednak stale monitorować, aby dodatkowe elementy powleczenia nie wyrządziły mu więcej szkód niż pożytku – musimy pamiętać, że w tym wieku maluszek nie potrafi jeszcze samodzielnie wyjść spod materiału, który może go przykryć (dlatego ważny jest prawidłowy montaż, który powinien zapobiec tego rodzaju sytuacjom).

Niemowlę postrzega już kolory, zatem warto postawić też na model z kolorowymi i dużymi zwierzątkami, która będzie budziła jego ciekawość (pamiętajmy także o doborze odpowiedniego rozmiaru). Taka pościel do łóżeczka dla chłopca niemowlaka będzie z pewnością elementem upiększającym design jego pokoju.

Pościel do łóżeczka dla chłopca – 2 lata

Nie tylko dziewczynki zwracają uwagę na wystrój swoich czterech ścian, dla małych dżentelmenów ta kwestia potrafi być równie istotna. Warto mieć to na uwadze, wybierając pościel do łóżeczka dla chłopca – 2 lata często bywają wiekiem, w którym zaczynają się już kształtować jego indywidualne preferencje. Dwulatek potrafi powiedzieć co mu się podoba, zatem wzór zakupionego powleczenia dobrze jest z nim uprzednio skonsultować.

W jego przypadku sprawdzi się już oczywiście nieco większa kołderka (najlepiej taka w rozmiarze 100x135). Ważne, aby wybrana pościel do łóżeczka dla chłopca 2 latka przypadła mu po prostu do gustu, stąd można postawić na model z ulubionymi bohaterami bajek naszej pociechy. Dzieci w tym wieku (również chłopcy) bardzo często boją się jeszcze ciemności, stąd warto aby rodzice wybrali często dostępny w sklepach internetowych wariant z fluorescencyjną poszewką, dzięki czemu zaoszczędzimy pieniądze na kupno do jego pokoju dodatkowej lampki nocnej.

Pościel do łóżeczka dla chłopca – ochraniacz czy warkocz?

Wiesz już, że posłanie naszego maluszka – jeśli jest wyposażone w szczebelki, powinno być wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji, będzie kupić pościel do łóżeczka z ochraniaczem dla chłopca, która nie będzie się zsuwać. Jest to element, na który koniecznie trzeba zwrócić baczną uwagę, dokonując wyboru odpowiedniego modelu. Troczki muszą być mocne i wytrzymałe, tak by ochraniacz w czasie snu nie spadł maluchowi na twarz.

Odpowiedni montaż tego detalu jest również ważny w przypadku, jeśli zdecydujemy się na pościel do łóżeczka dla chłopca z warkoczem – bo choć bardzo często na zdjęciach produktów, można go zobaczyć ułożonego swobodnie w samym łóżeczku, to jednak mimo wszystko może się on pod wpływem ruchów dziecka w czasie snu przesunąć (dlatego lepiej przepleść go przez szczebelki).

Trudno jednoznacznie rozsądzić, które z tych rozwiązań – ochraniacz czy warkocz, będzie lepsza. Na pewno plusem pierwszej z opcji jest to, że sam pokrowiec daje maluchowi większą ilość cienia (przez to, że zasłania całe szczebelki), co sprawia że nawet przy nieprzesłoniętych w ciągu dnia roletach, dziecko będzie mogło bez przeszkód zasnąć. Niezależnie od wyboru, warto jeszcze podkreślić, że poszewki na pościel do łóżeczka dla chłopca są utrzymane w takiej samej estetyce, przez co przy kupnie każdego z wariantów zyskujemy de facto prawdziwy komplet.

Pościel do łóżeczka dla chłopca – rozmiar

Wybierając pościel do łóżeczka dla chłopca, rozmiar może mieć istotne znaczenie dla zakupionego modelu. Do klasycznego posłania, najodpowiedniejszy będzie najbardziej popularny wymiar 120x90 – z kolei dla dwulatka lepiej będzie kupić już coś większego (np. 100x135).

Oczywiście wielkość pościeli podawana jest zawsze dla i dotyczy kołdry, bowiem poduszki zwykle mają niezmienną rozmiarówkę 40x60. Osobom, chcącym nieco zaoszczędzić często polecane jest zakupić komplet z nieco większą kołderką, przez co posłuży ona maluszkowi przez dłuższy czas i nie będzie musiała być wymieniana co sezon na nową. Jakie najpopularniejsze rozmiary pościeli do łóżeczka dla chłopca można spotkać w sklepach?

Pościel do łóżeczka 120x60 dla chłopca

Decydując się od razu na klasyczną pościel do łóżeczka 120x60 dla chłopca, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na długość dołączonego do zestawu warkocza, bądź ochraniacza. Ponadto – wielkość samej poduszki również ma znaczenie, ale najważniejsza jest jej grubość. Jasiek powinien być dość płaski, wtedy zapewnia odpowiednie podparcie dla dziecięcego kręgosłupa.

Szeroka dostępność różnych modeli, oraz mnogość oferowanych wzorów sprawią, że pościel do łóżeczka 120x60 dla chłopca zachwyci nawet najbardziej wymagających rodziców małego szkraba i z pewnością będzie dla większości pierwszą opcją wyboru.

Pościel do łóżeczka 120x90 dla chłopca

Czasami dziecięce posłania posiadają nieco większą szerokość, którą można wówczas wykorzystać, dobierając do nich pościel do łóżeczka 120x90 dla chłopca. W tym przypadku, głównym kryterium wyboru powinna być jakość samego wykonania. Ważne, aby dominującym materiałem z którego ją wyprodukowano była bawełna, a sama kołderka posiadała też kryty zamek (który również ma istotne znaczenie). Przy takim założeniu, będziemy mogli mówić o rozwiązaniach w pełni bezpiecznych zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.

Hipoalergiczne wypełnienie z włókniny polipropylenowej też będzie dodatkowym czynnikiem, przemawiającym za zakupem. Podobnie jak łatwość w czyszczeniu i możliwość prania w temperaturze nawet 40 stopni – wszystko to spowoduje, że wysokiej jakości pościel do łóżeczka 120x90 dla chłopca będzie mogła posłużyć mu na dłuższy czas użytkowania.

Pościel do łóżeczka 100x135 dla chłopca

Kilkulatek często chce już mieć dorosłe łóżko, dlatego rodzice przeważnie decydują się zdemontować część szczebelek, aby posłanie dziecka bardziej je przypominało. W ślad za tym idzie również dobór większego rozmiaru kołderki, dlatego pościel do łóżeczka 100x135 dla chłopca będzie bardziej przypominać już swoją wielkością standardowe modele.

Dzięki temu, że dziecko będzie mogło otulić nią całe swoje ciało, poczuje się pod nią niezwykle komfortowo. Czymś, na co w szczególności warto skierować swoją uwagę podczas dokonywania zakupu, jest także gęstość splotu. Producenci często określają ją, podając jej dokładną wartość w specyfikacji samego produktu – im jest ona większa, tym można liczyć się z tym, że wybrana przez nas pościel do łóżeczka 100x135 dla chłopca będzie na pewno bardziej wytrzymała. 

Komplet pościeli do łóżeczka dla chłopca – doskonały pomysł na prezent

Z czego złożony jest standardowy komplet pościeli do łóżeczka dla chłopca? Tak naprawdę może być on wyposażony od 3 do nawet 5-6 części. Taki zestaw z pewnością będzie świetnym pomysłem na prezent dla naszej małej pociechy. Poza kołderką i poduszką, często znajduje się w nim także ochraniacz, bądź warkocz oraz kocyk.

Niekiedy bywa też, że komplet pościeli do łóżeczka dla chłopca zawiera w sobie również prześcieradło, a nawet rożek lub przybornik (w którym można schować pieluszki czy inne akcesoria pielęgnacyjne). Warto zwrócić uwagę, czy prześcieradło w oferowanym pakiecie jest na gumce – wtedy łatwiej będzie je naciągnąć precyzyjnie na materac. Dzięki zastosowaniu wspomnianej gumki, nie ulega też ono przesunięciu i nie wymaga prasowania po wypraniu (bo i tak zachowa swoją gładkość po rozłożeniu).

Pościel do łóżeczka dla chłopca – cena

Jeśli w tym miejscu wiedzą już Państwo, że zamierzają zakupić pościel do łóżeczka dla chłopca, cena upatrzonego produktu z pewnością będzie jednym z tych elementów, które zadecydują finalnie o zakupie tego czy innego modelu. Jej przystępność zależy tak naprawdę w dużej mierze od ilości części, wchodzących w skład kupowanego zestawu, a także materiału z którego została ona wyprodukowana.

Niemniej jednak, patrząc przez pryzmat innych towarów na pościel do łóżeczka dla chłopca, cena produktu potrafi niekiedy także miło zaskoczyć. Zdarza się bowiem, że nawet za wysokiej jakości komplet (w którym znajdziemy poszewki na kołderkę, poduszkę i ochraniacz) można zapłacić już poniżej 100 zł. Za modele złożone z większej ilości elementów, także zapłacimy relatywnie tanio i za taką wyprawkę dla naszego dziecka musimy liczyć się z kosztem w granicach około 250 zł. Również kołderka dla starszaka o większych wymiarach potrafi być dostępna w atrakcyjnej cenie (nawet 40-50 zł).

Można zatem powiedzieć, że wybierając pościel do łóżeczka dla chłopca, „tanio” niekoniecznie będzie w tym przypadku oznaczać ewentualne ubytki w jakości zakupionego produktu. Jak widać na przytoczonych przykładach, większość dostępnych na rynku modeli jest cenowo w zasięgu zasobności portfela praktycznie każdego rodzica.

Pościel do łóżeczka dla chłopca – sklep

Gdzie zatem najlepiej jest zakupić pościel do łóżeczka dla chłopca? Sklep Tuppi oferujący różnego rodzaju akcesoria dziecięce – od ubranek i odzieży, przez wózki oraz zabawki, aż po suche baseny i foteliki, będzie dla Państwa zdecydowanie najlepszym wyborem. Nasza szeroka oferta online sprosta wymaganiom każdego rodzica, a produkty z kategorii pościeli charakteryzują się dostępnością w wielu popularnych wariantach i najprzeróżniejszych rozmiarach.

Dodając do tego przystępne ceny i atrakcyjne rabaty, oraz perfekcyjność wykonania produktów, jaką w szczególności odznacza się pościel do łóżeczka dla chłopca, sklep Tuppi to miejsce do którego Klienci chętnie wracają, aby zakupić drugi i kolejny model bielizny pościelowej dla swojego małego skarba.

Stając przed wyborem odpowiedniej pościeli chłopięcej do łóżeczka, musimy pamiętać aby przede wszystkim dobrać ją w sposób idealny do wieku i potrzeb naszego maluszka. Odpowiedni rozmiar, rodzaj oraz gramatura materiału czy też funkcjonalne dodatki sprawią, że dziecku będzie pod nią wyjątkowo przytulnie i wygodnie, zaś rodzice zyskają większy komfort psychiczny podczas opieki nad swoim małym mężczyzną.

Dobrej jakości pościel do łóżeczka dla chłopczyka nada się bez problemu do wielokrotnego prania, nie tracąc przy tym swoich właściwości, a dzięki wyjątkowemu designowi pozwoli mu poznawać lepiej kolory, bądź też – w przypadku wersji fluorescencyjnej, oswajać go z lękiem przed ciemnością.

Zachęcamy też do zerknięcia na naszą ofertę – jesteśmy przekonani że to właśnie pośród asortymentu dostępnego w sklepie internetowym Tuppi, wybiorą Państwo idealną pościel dla chłopca do łóżeczka w jego ulubionym motywie i kolorze. Serdecznie zapraszamy!