Filtruj według

Cena
Producenci
Filtruj

Poduszki do karmienia

Poduszki do karmienia - poduszka rogal do karmienia piersią

Co to jest poduszka do karmienia?

Poduszka do karmienia to miękka poduszka rogal, która pomaga karmić dziecko. Świetnie sprawdzi się także do podpierania dziecka w pozycji siedzącej, a jej staranne wykonanie znacznie zwiększa komfort karmienia piersią, jak i butelką. Musimy jednak, że poduszka rogal do karmienia w żadnym razie nie służy do spania.

Poduszki do karmienia wykonane są z miękkich materiałów i mają wyprofilowany kształt, który ułatwia mamom trzymanie dziecka podczas karmienia.

Dla większości młodych mam, poduszki do karmienia piersią to coś, co zapewnia znacznie większy komfort trzymania dziecka przy karmieniu, zwłaszcza gdy brzuszek, jaki ma maluch nie pozwala go ułożyć w wygodnej pozycji.

Czy poduszka do karmienia jest przydatna?

Każde dziecko wymaga miłości i czułości, a także stałej potrzeby dotyku. Karmienie piersią jest jednym ze sposobów na nawiązanie więzi z dzieckiem. Jeśli chodzi o świeżo upieczone matki, potrzeba karmienia piersią jest bardzo częsta.

Ta ciągła potrzeba karmienia dziecka może powodować ból pleców i szyi. Nie musisz się jednak martwić, ponieważ po to właśnie powstały poduszki do karmienia, które sprawdzą się zarówno przy karmieniu piersią, jak i butelką.

Poduszka do karmienia dziecka, znana również jako popularne "rogale", jest pluszową poduszką zaprojektowaną specjalnie do wspierania głowy i szyi dziecka podczas karmienia. Swą funkcjonalnością zapewniają mamom, jak i dzieciom niezwykle duże poczucie komfortu, dzięki czemu zdobyły uznanie na całym świecie.

Jaką poduszkę do karmienia wybrać?

Jest jednak wiele małych rzeczy, które trzeba opanować samej, takich jak ułożenie dziecka w dobrej pozycji do karmienia, która będzie wygodna zarówno dla mamy, jak i dopasuje się do kształtu ciała dziecka. To wymagające zadanie wymaga nauki przez długi czas.

Poduszka rogal do karmienia pomaga w tym, podpierając dziecko obok Twojej piersi. Poduszki do karmienia układają się komfortowo na Twoich kolanach i owijają się wokół Twojego ciała, zapewniając stabilną i wygodną powierzchnię do umieszczenia noworodka przy piersi.

Zmniejszają one również obciążenie szyi, ramion i pleców, co może ułatwić i uprzyjemnić karmienie piersią zarówno Tobie, jak i Twojemu maleństwu.

Jaka jest więc najlepsza poduszka do karmienia?

Najbardziej popularną poduszką do karmienia jest poduszka rogal. Poszewka poduszki wykonana jest w 100% z polskiej antyalergicznej bawełny, co potwierdza atest Oeko-Tex.

Wypełnieniem jest kulka silikonowa -  materiał dobrze dostosowujący się się do kształtu głowy dziecka i będący środowiskiem niesprzyjającym rozwojowi mikroorganizmów takich jak roztocza czy grzyby. Dzięki sprężystości kulki silikonowej możemy być pewni, że materiał ten długo zachowa swoją formę i kształt. Wypełnienie z kulki jest ciepłe a także bardzo lekkie.

Poduszka do karmienia - czy jej potrzebujesz?

Zdecydowanie nie jest wymagane posiadanie poduszki do karmienia - możesz skutecznie karmić piersią używając zwykłej poduszki. Ale wiele świeżo upieczonych mam uważa, że specjalny projekt w kształcie rogala i wszelkie inne zalety poduszek do karmienia są bardzo przydatne w pierwszych miesiącach.

Najprawdopodobniej będziesz używać poduszki do karmienia za każdym razem, gdy będziesz karmić piersią, co może mieć miejsce nawet kilka razy dziennie (lub więcej!). Jeśli nie planujesz karmić piersią, poduszka do karmienia nadal może być świetna, aby uczynić karmienie butelką bardziej komfortowym.

Kiedy poduszka rogal do karmienia jest najbardziej potrzebna?

Od szóstego miesiąca dziecko będzie miało większą kontrolę nad głową i szyją i poduszka może nie być już potrzebna. Ponadto, być może do tego czasu opanujesz już umiejętność samodzielnego karmienia piersią. Do tego czasu bardzo się ona przydaje.

Jednak poduszki do karmienia nadal mogą być używane do nadzorowania czasu spędzanego na brzuszku lub jako miejsce do kołysania dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć.

Wiele dzieci na początku bardzo marudzi na podłodze podczas zabawy na brzuszku, więc poduszka do karmienia może być używana w okresie przejściowym, aby pomóc im wstać. Zapewnia to również lepszy widok i większą interakcję z Tobą i zabawkami.

Ułożenie ciała podczas karmienia

Jest jednak wiele małych rzeczy, które trzeba opanować samej, takich jak ułożenie dziecka w dobrej pozycji do karmienia, która będzie wygodna zarówno dla mamy, jak i dopasuje się do kształtu ciała dziecka. To wymagające zadanie wymaga nauki przez długi czas

Poduszka do karmienia pomaga w tym, podpierając dziecko obok Twojej piersi. Poduszki do karmienia siedzą na Twoich kolanach i owijają się wokół Twojego ciała, zapewniając stabilną i wygodną powierzchnię do umieszczenia noworodka przy piersi.

Zmniejszają one również obciążenie szyi, ramion i pleców, co może ułatwić i uprzyjemnić karmienie piersią zarówno Tobie, jak i Twojemu maleństwu oraz znacznie odciążyć Twoje przedramię.

Z naszą poduszką do karmienia nie musisz obawiać się o ból kręgosłupa, zarówno swój jak i swojego dziecka - miękkie materiały, z jakich zostały wykonane to idealna podpórka pod kręgosłup dziecka.

Rogale i ich wypełnienie

Jako marka Tuppi posiadamy najwyższej jakości rogale do karmienia, które każda mama pokocha. Cechują się one niebywałą funkcjonalnością, dużym poczuciem komfortu, łatwością w ułożeniu i zapewniają pełne bezpieczeństwo dziecku.

W dodatku, są wykonane z najwyższej jakości bawełny, którą można bez obaw prać w pralce automatycznej, co znacznie pomaga w utrzymaniu higieny i czystości środowiska naszego dziecka.

Poduszka do karmienia to produkt, który zdecydowanie warto rozważyć już na etapie samej ciąży i jej ostatniego etapu - tak, aby po porodzie być przygotowanym i mieć wszystkie potrzebne akcesoria do obcowania z naszym dzieckiem.

Poduszka do karmienia w sklepie Tuppi - sprawdź ofertę!

Modele znajdujące się w naszej ofercie znajdą zastosowanie podczas codziennej opieki nad maluszkiem. Znajdziesz u nas najlepsze poduszki do karmienia, które będą mogły Ci posłużyć jako niezastąpiona pomoc na wczesnym etapie macierzyństwa, jak i tym późniejszym - przyda się ona bowiem również w czasie karmienia butelką.