Filtruj według

Kolor skrzyni
Wymiary
Cena
Producenci
Filtruj

Pufy i kuferki drewniane

Obecnie niezmiernie popularne są tapicerowane pufy - są praktycznym schowkiem, a zarazem wygodnym siedziskiem. Co więcej, tego rodzaju mebel jest atrakcyjny wizualnie. Na jaką pufę postawić? Czym się kierować przy wyborze pufy do mieszkania? Pora to sprawdzić.

Stylowe pufy - musisz je mieć

Modele, które można znaleźć na rynku, nie przestają zaskakiwać. Niektóre są bardzo podobne do siebie, a inne dosłownie są naprawdę różne. Oczywiście do wyboru pufy należy podejść rozsądnie z pewnym rozdzieleniem. Z jednej strony pufa powinna się nam podobać wizualnie, a z drugiej strony powinna być praktyczna.

Zawsze należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy dana pufa jest praktyczna. Może się okazać, że zbyt wąska pufa dla mężczyzny, który ma prawie dwa metry i sto kilo wagi będzie kompletnym niewypałem. Na pewno nie będzie to wtedy wygodne siedzisko. Nie ma na to szans. Warto wziąć pod uwagę mieszkańców domu, a więc osoby, które potencjalnie z pufy będą korzystać, a także miejsce, które ma się do zagospodarowania. Czasami w naszym wnętrzu naprawdę nie ma zbyt dużo miejsca, a więc mebel zbyt duży nie będzie się nadawał do tejże przestrzeni. Może także doprowadzić do przytłoczenia pomieszczenia, a chyba nikomu o taki efekt nie chodzi. Gdy już znajdzie się puf o odpowiedniej wielkości, to można zastanowić się nad jeszcze jedną kwestią, która składa się na praktyczność. O czym mowa? Chodzi o to, czy do pufy można schować pewne przedmioty, jak na przykład obuwie, parasole, czy też inne niewielkie rzeczy. Klasyczne pufy są jak najbardziej otwierane i w środku mają bardzo praktyczny schowek. Można powiedzieć, że stawiając na ten model, otrzymuje się dodatkowe szafki. Co jak co, ale szafek nigdy zbyt wiele. Taka pufa jest znacznie bardziej praktyczna. Dodatkowe miejsce zawsze się przyda.

Gdy już sprawdziliśmy wszelkie kwestie praktyczności oraz funkcjonalności, to można przejść do wyglądu pufy. Wiadomo, że powinna pasować pod dane wnętrze. Nie będzie z tym żadnego problemu, ponieważ pufy, które dostępne są na rynku, występują w różnych stylach. Może to być klasyczna pufa o równych kształtach, która przyda się do przechowywania, ale może to być także model niespotykany, który także występuje ze schowkiem, ale nie brakuje jej designu. Ostatnimi czasy prawdziwym hitem są pikowania oraz modne pufy w stylu glamour. Tylko i wyłącznie od nas zależy, na który puf postawimy. Na ofercie sklepów na pewno się nie zawiedziemy. Dla niektórych osób może się to wydawać nieprzekonujące, ale wybierając pufę, można zmienić zdecydowanie charakter panujący w danym pokoju, czy też w innym pomieszczeniu. Poleca się stawiać na przedmioty, które odmienią pomieszczenia. Chyba nikt nie lubi nudy. Czasami w urządzaniu wnętrz trzeba nieco zaszaleć. Jest to wręcz wskazane.

Tylko do przedpokoju pufy, a może także do innych wnętrz?

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się pufy do przedpokoju. Mówi się, że to właśnie do przedpokoju powinny być kupowane. Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które przychodzi do głowy, gdy pomyśli się o pufie. W przedpokoju pufa jest naprawdę praktycznym rozwiązaniem. Wiadomo, że przedpokój jest pomieszczeniem, w którym się ubieramy, wkładamy buty i po prostu siedzisko jest wskazane. Pufa do przedpokoju sprawia, że zakładanie oraz zdejmowanie butów jest znacznie prostsze. Szczególnie ułatwia ona wkładanie skomplikowanych butów z wiązaniami, czy też osobom, które mają problem z mobilnością. Modele, które mają pojemnik, są jeszcze bardziej praktyczne. Przed wyjściem można do pufa wrzucić niepotrzebną zawartość torebki i przy tym nie robić bałaganu. Do przedpokoju niektóre osoby stawiają także na ławki. Mają one do siebie to, że są one większe od pufy. Również są pomocne do zdejmowania butów, a w nich jest znacznie więcej miejsca do przechowywania.

Czy zatem prawo bytu ma jedynie pufa do przedpokoju, a może sprawdzi się w innym pomieszczeniu naszego mieszkania? W zasadzie to prawie każde pomieszczenie będzie dla niej dobrym wyborem. W końcu puf z wygodnym siedziskiem i schowkiem przydaje się i nie jest to jedynie wymysł obecnych trendów. Bardzo często pufę kupuje się do salonu. W nim może stanowić formę podnóżka, czy też dodatkowego siedziska, gdy ma się sporo gości i fotele nie wystarczą.

Nieco mniej osób wybiera pufy do jadalni. W nich raczej stanowią jedynie element dekoracyjny. Ma z zasady dodać wnętrzu nieco "pazurka". Do siedzenia w jadalni raczej nie będzie służył.

Może jednak służyć do siedzenia w sypialni, do której także jest chętnie wybierany. Pufy w sypialni stanowią także dodatkowe miejsce do przechowywania. Z reguły można pozwolić sobie na nieco większe modele, które pomieszczą nawet dwie osoby. Model nie tylko z siedziskiem, ale także ze schowkiem, pozwoli na zdobycie dodatkowego miejsca. Sypialnie są pomieszczeniem w domu bardzo prywatnym. W pufie można zatem przechowywać ubrania, czy też inne bibeloty.

Jak widać, pufy mogą być wykorzystane w wielu pomieszczeniach. Jednak największą popularnością zdecydowanie cieszą się pufy do przedpokoju. Przedpokój wbrew pozorom jest miejsce mocno strategicznym, w którym wszystko powinno być pod ręką. Takowe urządzenie przedpokoju jest możliwe, pomimo tego, że miejsca nie ma zbyt wiele. Pomieszczenie to powinno być dokładnie przemyślane, a dzięki temu do przedpokoju zmieści się wszystko, co powinno się w nim zajmować, a wnętrze również będzie niczego sobie.

Inne meble do przedpokoju

Przedpokój wcale nie musi być nudny. Minęły już czasu, w którym w przedpokoju znajdowało się jedynie lustro i wieszaki na okrycia wierzchnie. Obecnie do przedpokoju stawia się nie tylko na pufy, ale także na komody, ławki, czy też małe i poręczne stoliczki. W przedpokoju raczej nikt kawy nie będzie pił, ale odłożenie czegoś w gustowne i praktyczne miejsce może się okazać pomocne.

Pufy do przedpokoju sprawdzają się także u osób starszych, które robią sobie często przerwę. Takie siedzisko sprawi, że przedpokój nabiera zupełnie innego charakteru.

Meble w małych przedpokojach nie mogą stanowić sporej zajętości. Wiadomo, że na duże meble to nie jest miejsce. Jednak pufa do przedpokoju zmieści się nawet w niewielkim pomieszczeniu. Grunt, aby w domu było praktycznie, funkcjonalnie oraz wygodnie.

Wygląd oczywiście jest ważny, ale należy go traktować jako kwestię drugorzędną. Na całe szczęście w ofercie sklepów można znaleźć meble i dodatki do domu, które łączą w sobie piękny design oraz funkcjonalność. Przykładem jest pufa do przedpokoju. Kiedyś pufy do przedpokoju raczej nie były w ogóle brane pod uwagę. Jednak moda się zmienia. Obecnie krzesła w jadalni, czy też w salonie nie są takie same. Każde wyraźnie się od siebie różni. Kiedyś krzesła musiały być identyczne i to najlepiej do kompletu ze stołem. Wnętrza się zmieniają i w końcu zaczynają się od siebie różnić.

Kiedyś mieszkania w większości były do siebie podobne. Co więcej, w wielu mieszkaniach można było spotkać się z identycznymi kompletami wypoczynkowymi, meblościankami, czy też dywanami. Wtedy to była nuda. Dzisiaj co prawda pufa do przedpokoju wybierana jest do wielu mieszkań, ale jednak różnią się one między sobą, a w przedpokojach panuje różny styl.

Czy pufy do pokoju są drogie?

Wśród nas jest z pewnością wiele osób, które najchętniej robiłyby co chwilę remont. Niestety to swoje kosztuje. Meble do pokoju, czy też materiały budowlane nie należą do najtańszych. Trzeba mieć to na uwadze. Sporo osób, które chce zakupić sobie pufę, zastanawia się, czy na mebel ten trzeba sporo wydać. Jak to wygląda w rzeczywistości? Nie ma oczywiście na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Na rynku znajdziemy pufy do wnętrza, która kosztują niewiele, bo nieco ponad sto złotych, ale można znaleźć także takie, których koszt wynosi więcej niż tysiąc złotych. Każdy kupuje pufy takie, na które go stać. Czy jest szansa kupić tanio rzeczywiście wygodne pufy do swojego wnętrza?

Jak najbardziej tak. Warto rozejrzeć się w ofertach sklepów, a z pewnością znajdzie się taka, w której nie tylko zakochamy się od pierwszego wejrzenia, ale także taka, której cena mieści się w naszym budżecie. Na pewno nie poleca się kupowania pufy na szybko i nie zastanawiając się nad tym specjalnie. Wówczas można kupić pufę, z której się nie będzie zadowolonym, pufę niepasującą do wnętrza, czy też można nawet przepłacić. Niczego z powyżej wymienionych nie chciałoby się przeżyć na własnej skórze.

Podsumowanie

O pufach można by było mówić godzinami. Pomimo tego, że mebel ten jest znany jeszcze z lat dziewięćdziesiątych, to obecnie wygląda całkiem inaczej, a także inaczej jest wykorzystywany. Kiedyś był to po prostu element kompletu wypoczynkowego.

Teraz jest to mocny punkt przedpokoju, który sprawia, że przedpokój nie tylko nabiera charakteru, ale także staje się praktyczniejszy i wygodniejszy.

Pufy można wybierać pod styl, który panuje w danym wnętrzu, ale można także nieco zaszaleć i stawiać na puf, który będzie się odróżniał od reszty. Taki mocny punkt zawsze sprawia, że wnętrze, czy też całe mieszkanie nabiera charakteru. Nie należy obawiać się ryzyka. Urządzeniem wnętrz należy się bawić bardzo podobnie jak w przypadku mody. Dzięki temu osiągnie się świetny efekt, a na pewno będzie to efekt niepowtarzalny.

Wówczas można być pewnym, że nasza koleżanka nie ma podobnie urządzonego przedpokoju, czy też innego pomieszczenia. Raczej dublowanie innych projektów nie pozwala na osiągnięcie zamierzonego efektu. Warto stawiać na indywidualność. Dzięki temu uda się stworzyć coś niepowtarzalnego. Oczywiście w inspiracji nie ma niczego złego. Zawsze na blogach wnętrzarskich można coś ciekawego podejrzeć. A nuż coś wpadnie w oko. Wybór na rynku jest tak spory, że nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie coś dla siebie.