Opinie o NasPościel do łóżeczka dla niemowląt – jaka będzie najodpowiedniejsza i kiedy warto ją zakupić? - Blog

Pościel do łóżeczka dla niemowląt – jaka będzie najodpowiedniejsza i kiedy warto ją zakupić?

Pościel do łóżeczka dla niemowlaka

Świeżo upieczeni rodzice często zastanawiają się, jaka pościel będzie idealna do łóżka ich niemowlaka. Wbrew pozorom ma to ogromne znaczenie – powleczenie stanowi bowiem pierwszą osobistą rzecz, z jaką zetknie się nowo narodzone dziecko. Będzie ona związana z maluszkiem od momentu jego poczęcia aż do wieku dziecięcego. Zapewni mu komfort termiczny, oraz będzie otulać jego ciało podczas snu. Taką pościel najlepiej jest zakupić jak najwcześniej, by od pierwszych dni małe dziecko się do niej przyzwyczajało i było przez nią chronione. W poniższym artykule podpowiadamy rodzicom, jaka pościel do łóżeczka dla niemowląt będzie dla ich pociech najlepsza i czym warto kierować się podczas jej wyboru.

Pościel do łóżeczka dla noworodka

Najlepszym momentem, aby zakupić pościel do łóżeczka noworodka jest czas na krótko po samym porodzie. Rodzice wiedzą już wówczas, jak duża powinna ona być i czy maluch nie posiada np. wrażliwej skóry, która skutecznie wykluczy z kręgu naszego zainteresowania niektóre materiały. Jaka pościel dla noworodka do łóżeczka powinna zwrócić naszą uwagę w pierwszej kolejności? Przede wszystkim taka, która będzie dostosowana nie tylko do wielkości samego dziecka, lecz również do rozmiarów łóżeczka, w którym śpi.

Ponadto, warto zastanowić się także nad zestawem, w skład którego wchodzi również rąbek czy też poduszka. Dzięki takim dodatkom pościel będzie też można zabierać ze sobą w podróż. Ciężko niestety będzie nam znaleźć idealną pościel dla noworodka do łóżeczka – samo dziecko musi się do niej po prostu przyzwyczaić, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie stałe obserwowanie jego reakcji. Może się bowiem okazać, że potrzebuje ono większej pościeli, lub poprzez nagminne rozkopywanie się, powinna być ona nieco cieńsza od obecnej. Jeśli maluch szybko przyzwyczai się do nowego okrycia, będziemy mieć wtedy pewność, że zakupiony model nadaje się dla niego doskonale.

Zastanawiając się jaka pościel do łóżeczka dla noworodka będzie najodpowiedniejsza, warto także zasięgnąć opinii znajomych i bliskich z rodziny, którzy posiadają już swoje dzieci. Cennymi wskazówkami mogą podzielić się z nami również konsultanci, pracujący na co dzień w sklepach dziecięcych. Konfrontacja z większą ilością fachowych opinii pozwoli nam zakupić najlepszy jakościowo produkt, z tych dostępnych na rynku.

Pościel do łóżeczka dla niemowlaka

Przyjmuje się, że rozwój dziecka rozpoczyna się od okresu noworodka (który trwa z definicji do 28 dni po porodzie), a następnie staje się ono niemowlakiem i okres ten utrzymuje się mniej więcej do nauki mówienia i chodzenia. Pamiętajmy, że w przeciwieństwie do noworodka, niemowlak wzrasta o wiele szybciej oraz jest dużo bardziej ruchliwy. Z tych powodów, należy w sposób szczególny uważać na jego zachowanie i reakcje. Kiedy pierwsza pościel dla niemowlaka powinna być zatem zakupiona?

Musimy mieć na uwadze, że pościel do łóżeczka niemowlaka należy dobrze dostosować do temperamentu dziecka, oraz jego codziennego trybu życia. Im jest ono bardziej ruchliwe, tym bardziej warto, aby była ona cieńsza i większa (tak, by nie mógł się z niej łatwo rozkopywać). Ponadto – rodzice powinni mieć też na uwadze, że pościel dla niemowlaka do łóżeczka może być często wymieniana ze względu na szybki wzrost dziecka. Może się również zdarzyć, iż maluch zacznie grymasić i odrzuci dotychczasową kołderkę. Należy wówczas zastanowić się, czy dobraliśmy aby na pewno materiał odpowiedni do jego skóry (hipoalergiczny), czy problem leży ogólnie w fakcie, że niemowlak nie specjalnie lubi być przykryty.

Pościel do łóżeczka dla niemowlaka powinna być używana nawet wtedy, gdy maluch śpi poza nim (np. razem z rodzicami). Dzięki temu, wyrobimy w nim zdrowy nawyk oraz przywiążemy go emocjonalnie do jego własnych rzeczy.

Pościel do łóżeczka dla rocznego dziecka

Roczne dziecko jest już na tyle ruchliwe i duże, że często pościel w łóżeczku stanowi dla niego problem. Rozkopuje się, wyrzuca ją, lub ślini się na nią bez opamiętania. Wybierając pościel do łóżeczka dla rocznego dziecka, musimy zwracać szczególną uwagę na zachowanie naszego malucha oraz to, jak na nią zareaguje. Może się okazać bowiem, iż dziecko zacznie preferować kolory i kształty, które jemu bardziej odpowiadają.

Musimy pamiętać również o tym, że pościel do łóżeczka dla rocznego dziecka będzie najlepsza wówczas, jeśli zachowa jego komfort termiczny i sprawi, że roczniak będzie spał przez całą noc bez wybudzeń. 

Pościel dziecięca w zebry i żyrafy

Pościel do łóżeczka dla niemowląt

Pościele do łóżeczek niemowlęcych muszą spełniać jeden podstawowy warunek, konieczny do prawidłowego wzrostu dziecka – bezpieczeństwo. Zaufanie do odpowiedniego produktu przerodzi się w pewność, że nasza pociecha prześpi w niej całą noc, nie wybudzając się i zachowując swój komfort termiczny.

Im wygodniejsza kołderka, tym większe prawdopodobieństwo, że rodzice będą dłużej korzystać z niej przy swoim bąbelku. W ten sposób możemy zaoszczędzić na komplecie, który wykorzystamy w przyszłości (np. przy kolejnym dziecku). Najlepsza pościel do łóżeczka niemowlęcego jest hipoalergiczna, łatwa w utrzymaniu czystości oraz uniwersalna na każdą porę roku. Wybierając dany model, powinniśmy kierować się nie tylko temperamentem dziecka czy wielkością jego łóżeczka, lecz również osobistymi upodobaniami. Jeżeli mamy zaufanie do poleconych, bądź sprawdzonych producentów oraz marek, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po ich produkty i je wypróbować.

To od rodziców zależy, jaki krój i kolor będą miały ostatecznie pościele do łóżeczka niemowlęcego ich pociech. Przed kupnem warto też zastanowić się równocześnie nad dodatkami do niej – od takich niuansów zależeć będzie ostatecznie cena całego kompletu, oraz jakość jego wykonania.

Pościel do łóżeczka dla niemowląt – wymiary

Kupno dobrej i długowiecznej pościeli do łóżeczka niemowlęcego powinno być ściśle skorelowane z jej wymiarami. Na rynku istnieje ogrom rozmiarów, z którymi warto się przedtem zapoznać, poszukując odpowiedniej wielkości kołderki dla swojego bobasa. Ogólnie przyjmuje się, że jeśli chodzi o pościel do łóżeczka niemowlęcego – wymiary, będące najbardziej uniwersalnymi oscylują w granicach 90x120. Najważniejsze jednak, by była ona dopasowana do wielkości łóżeczka oraz materaca.

Co zatem powinna posiadać idealnie dobrana pościel niemowlęca do łóżeczka? Wymiary, dzięki którym zyskamy pewność, że kołderka okryje w odpowiedni sposób dzieciątko, zabezpieczając ją przed chłodem nocy – im pewniejsze i dokładniejsze one będą, tym większe prawdopodobieństwo że wybrany przez nas produkt okaże się trafnym zakupem.

Pościel dla niemowląt 120x90 | 90x120 (do łóżeczek 120x60)

Pościel niemowlęca do łóżeczka 120x90 (90x120) jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych rozmiarów. Wszystko dzięki uniwersalnej rozmiarówce, która pasuje do większości dziecięcych łóżeczek (może być z powodzeniem używana m.in. jako pościel niemowlęca do łóżeczka o wymiarach 120x60). Przy mierzeniu należy dokładnie wyliczyć powierzchnię materaca oraz precyzyjnie określić wielkość łóżka. Jeżeli zaś nie korzystamy z łóżeczka, należy wziąć pod uwagę wielkość dziecka oraz miejsce, gdzie zwykle ono śpi.

Jednym z głównych powodów, dla których pościel niemowlęca do łóżeczka 120x90 (90x120) jest tak bardzo rozpowszechniona to fakt, że może być używana od wieku niemowlęcego aż do piątego roku życia. Jej rozmiar jest odpowiedni dla dzieci o różnym wzroście i z powodzeniem można go również zastosować przy maluchach, które w nocy często się rozkopują i odkrywają.

Pościel dla niemowląt 100x135 | 135x100 (do łóżeczek 140x70)

Ten rozmiar można określić mianem niestandardowego, ponieważ z jednej strony jest on dedykowany dla nieco wyższych dzieci, a z drugiej – świetnie nadaje się również do łóżek o wydłużonej konstrukcji, oraz mebli robionych na zamówienie. Pościel do łóżeczka dla niemowląt 100x135 (135x100) preferowana jest często przez rodziców nawet do mniejszego rodzaju posłania (nawet o wymiarach 120x60). Dzięki temu nie tylko idealnie okryje zarówno mniejsze jak i większe dzieci, ale i posłuży im na dłużej nawet poza łóżeczkiem (kiedy zaczną spać we własnym łóżku).

Standardowo można jednak przyjąć, że pełni ona rolę zakupu jako pościel dla niemowląt do łóżeczka 140x70 i to jest jej główne przeznaczenie. Warto mieć jednak na uwadze, że nie jest to tak uniwersalny model – w związku z tym, może nie sprawdzić się przy powtórnym użyciu dla młodszego rodzeństwa.

Pościel dla niemowlaka

Pościel do łóżeczka dla niemowląt – jaka najlepsza? Tania czy ekskluzywna, a może 3-częściowy komplet?

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów pościeli, których jakość jest przeważnie uzależniona jest od ceny. Tania pościel do łóżeczka dla niemowląt z pewnością starczy rodzicom na jakiś czas, nie nadszarpując jednocześnie domowego budżetu – materiały użyte jednak do jej wykonania mogą pozostawiać wiele do życzenia (może się ona szybko spierać, niszczyć, a u dziecka wywoływać jednocześnie reakcję alergiczną).

Alternatywą – i często po prostu o wiele lepszym rozwiązaniem jest ekskluzywna pościel do łóżeczka dla niemowląt. Ma ona z reguły ładniejszy krój, charakteryzuje się pietyzmem wykonania, a materiały użyte do jej produkcji nie uczulają i są bardzo trwałe, dlatego (paradoksalnie) jej kupno może okazać się ekonomicznie lepszym rozwiązaniem w dłuższej perspektywie czasu.

Niezależnie od tych dwóch typów, funkcjonuje jeszcze pościel niemowlęca 3 częściowa (elementowa). Składa się ona przeważnie z poszewki na kołdrę i poduszkę, oraz ochraniacza na szczebelki. Dodatkowy element ma za zadanie chronić dziecko przed uderzeniami w głowę, a także tworzyć z łóżeczka miejsce intymne i zaciemnione. Dobry komplet pościeli do łóżeczka dla niemowląt będzie posiadał wszystkie trzy elementy wykonane z nadzwyczajną dbałością o szczegóły. Dotyczy to zwłaszcza ochraniacza na szczebelki, który po jakimś czasie użytkowania może się niszczyć najszybciej.

Najlepsze komplety pościeli są na tyle uniwersalne, iż możemy używać je przez cały okres niemowlęcy aż do momentu ukończenia przez dziecko 5-6 lat. Ekskluzywne pościele mogą być wówczas przekazywane kolejnym osobom w rodzinie bądź znajomym, gdyż ich wartość nie traci się z latami użytkowania.

Kwestia kupna pościeli do łóżeczka dla niemowląt jest bardzo ważna. Im lepszy i bardziej ekskluzywny wybierzemy produkt, tym dłużej będziemy cieszyć się z jego użytkowania. Wybierając pościel dla niemowląt do łóżeczka warto nie kierować się jedynie ceną, lecz również osobistymi upodobaniami, a także precyzyjnym wyliczeniem rozmiaru łóżeczka. W ten sposób wybierzemy produkt, który będzie stał na straży naszego dziecka w nocy, zapewniając mu komfortowy i nieprzerwany sen aż do świtu. Dobrym pomysłem będzie też zakup 3 częściowego zestawu, uzupełnionego o ochraniacz na szczebelki.

Utworzony 2021-02-22 Główna 0

Napisz komentarzZostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy
Poprzedni

Koszyk

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0,00zł Razem

Zobacz koszyk

Szukaj

Menu

Produkt dodano do koszyka
Ilość:
Razem:
W koszyku znajduje się: 0 prod. W koszyku znajduje się: 0 prod.
Wysyłka: Do ustalenia
Wartość produktów:
Razem:
Kontynuuj zakupy Idź do koszyka