Jakie piłki do suchego basenu wybrać?

Suchy basen to zabawka, która dostarczy dziecku niezapomnianych wrażeń. Dzięki wielu możliwościom zabawy, jakie daje basenik, dzieci mogą wykonywać różne akrobacje, nurkować, pływać, rzucać piłeczkami, ćwiczyć. To wszystko za sprawą jednego basenu, wypełnionego piłeczkami o różnych kolorach i wielkości. Tego typu zabawa pobudza dziecięcą wyobraźnię, rozwija i uczy, dlatego warto wybrać suchy basen z piłeczkami, jako wyjątkowy prezent dla dziecka. Jednak wiele osób zastanawia się też pewnie przy tej okazji – jakie piłki do suchego basenu wybrać? Jakie wypełnienie będzie dla niego najlepsze? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się więcej na temat najbardziej odpowiednich piłeczek do baseniku dla Twojego malucha!

Kulki do suchego basenu a materiał

Każdy basen różni się od siebie przede wszystkim kształtem i wielkością, ale również piłeczkami. Te, mogą nie tylko mieć różne kolory oraz wielkość, ale również być wykonane z niemal dowolnego materiału. Choć wybór jest naprawdę duży, warto pamiętać, by zwrócić uwagę na ich jakość oraz tworzywo, z jakiego zostały wykonane. Piłeczki zabezpieczają dziecko podczas zabawy, dlatego powinny być zrobione z wytrzymałych, solidnych i trwałych materiałów, najlepiej posiadających odpowiednie atesty.

 • Kulki bawełniane do basenu

Na rynku dostępne są między innymi piłeczki do basenu, wykonane z miękkiej bawełny. Są one przyjazne, miłe w dotyku oraz występują w różnych kolorach i wielkościach. Największą wadą jeśli chodzi o kulki bawełniane do basenu, jest jednak podatność na zabrudzenia oraz brak możliwości wyparzenia – dlatego nie zaleca się używania piłeczek przez więcej niż jedno dziecko. Rozwiązanie to prezentuje się dobrze, jednak nie jest praktyczne w przypadku dłuższego użytkowania. 

 • Kulki piankowe do basenu

Kolejne, równie znane i chętnie kupowane piłeczki, wykorzystywane jako wypełnienie do basenu to kulki piankowe. Ta forma wypełnienia jest bardziej praktyczna niż bawełniany odpowiednik, co więcej jest solidniejsza, a przede wszystkim bezpieczniejsza. Kulki piankowe do basenu są na tyle twarde, by utrzymać ciężar leżącego na nich dziecka, jednak nie kruszą się ani nie pękają. Są miękkie, łatwe w czyszczeniu oraz świetnie współgrają z basenem. Kulki piankowe są zatem chętniej wybierane za sprawą tak wielu zalet.

 • Kulki plastikowe do basenu

Najczęściej stosowanymi kulkami do basenu są te, wykonane z miękkiego plastiku. Piłeczki są solidne, a po naciśnięciu lekko się gniotą, zapewniając bezpieczeństwo podczas zabawy. Kulki plastikowe do basenu dostępne są w wielu kolorach oraz rozmiarach. Można je wyparzyć i przechowywać, dlatego to one, najczęściej stanowią wypełnienie suchego baseniku.

Piłeczki do suchego basenu a ich rozmiar

10

Podczas wyboru odpowiedniego wypełnienia, warto zwrócić uwagę na wielkość produktu. Na rynku znajduje się wiele ofert, dotyczących piłeczek. Kolorowe kulki, dostępne są w trzech rozmiarach – 6, 7 i 8 cm. Wszystkie z nich, nadają się do suchego basenu, jednak podczas ich wyboru, należy kierować się pewnymi wytycznymi. Na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup kuleczek? 

 • Piłki (kulki) do basenu – 6 cm

Piłeczki o średnicy 6 cm są bardzo popularne. Doskonale nadają się do mniejszych basenów, które znajdują się w domach, na tarasie, czy w przydomowych ogrodach. Są lekkie, miękkie, wytrzymałe, a ich niewielki rozmiar sprawia, że dziecko może wziąć kuleczkę swobodnie w dłoń podczas zabawy. Kulki do basenu 6 cm ułatwiają również zabawę, gdyż zdecydowanie łatwiej będzie można się w nich zakopać. Polecane są zwłaszcza dla małych dzieci. 

 • Piłki (kulki) do basenu – 7 cm

Pakiet piłeczek o średnicy 7 cm to produkt, który sprawdzi się zwłaszcza w większych basenach. Piłeczki są na tyle duże, że wystarczy zaledwie niewielka ilość, aby po brzegi, wypełnić niewielki basenik kolorowymi, zachęcającymi do zabawy kulkami. Kulki do basenu o 7 cm średnicy są na tyle duże, że maluszek może mieć problem ze złapaniem ich, dlatego polecane są dla nieco starszych dzieci, z uwagi na dopasowanie zabawki do umiejętności dziecka.

 • Piłki (kulki) do basenu – 8 cm

W sprzedaży znajdują się również te większe piłeczki o średnicy 8 cm. Są one wygodniejsze podczas zabawy, nie trzeba ich dużo, by wypełnić nimi przestrzeń basenu i co najważniejsze są trwalsze, sztywniejsze oraz łatwiejsze w czyszczeniu i dezynfekcji. Kulki do basenu 8 cm sprawdzają się w szczególności w dużych basenach, przeznaczonych dla starszych dzieci, a nawet dorosłych.

Ile kulek (piłek) do suchego basenu wybrać?

Kulki do basenu sprzedawane są w workach o różnej wielkości. Rodzicom wydaje się, że im więcej, tym lepiej, jednak należy pamiętać o tym, by dopasować piłeczki do wielkości basenu. Zbyt duża ilość kolorowych, miękkich piłeczek utrudni zabawę, a wypadające z basenu piłeczki, będą tylko niepotrzebnym kłopotem dla rodzica, który będzie zmuszony je posprzątać. 

 • Kulki (piłeczki) do basenu – 50 sztuk

Kuleczki 50 sztuk polecane są do mniejszych baseników lub jako uzupełnienie brakujących  piłeczek. Choć jest ich niewiele – warto zwrócić uwagę na rozmiar, gdyż często występują w wersji o średnicy 8 cm, co automatycznie zwiększy ich objętość.

 • Kulki (piłeczki) do basenu – 100 sztuk

Dostępne są również piłeczki w ilości 100 sztuk. Taka ilość w zupełności wystarczy do niewielkich basenów. Piłeczki w tej ilości zapewnią komfort i dobrą zabawę, a dla rodzica nie będzie oznaczało to długiego zbierania porozrzucanych po całym pokoju piłeczek. Kuleczki 100 sztuk dostępne są w różnych kolorach oraz rozmiarach, dlatego każdy dopasuje je do swoich potrzeb. Bardzo często są również wybierane w przypadku rocznych dzieci, gdzie zaleca się, aby basen był zapełniony w około 25%.

 • Kulki (piłeczki) do basenu – 200 sztuk

Piłeczki 200 sztuk to już propozycja dla nieco większych baseników. Taka ilość najczęściej wystarcza do wypełnienia standardowego baseniku w połowie. Piłeczek jest wiele, a różnorodne kolory oraz materiały, z jakich są wykonane, ułatwią wypełnienie suchego basenu. 

 • Kulki (piłeczki) do basenu – 300 sztuk

W sprzedaży dostępny jest również pakiet piłeczek w ilości 300 sztuk. Również doskonale sprawdzi się on w przypadku większych, na przykład dwuosobowych basenów, zarówno umieszczonych w domu, jak i na zewnątrz. 

 • Kulki (piłeczki) do basenu – 400 sztuk

W przypadku nieco większego lub głębszego basenu doskonale sprawdzą się piłeczki w ilości 400 sztuk. Pozwalają one na zapełnienie średniej oraz dużej wielkości basenów, przeznaczonych dla starszych dzieci. Można je także wykorzystać do mniejszych basenów, jednak trzeba mieć na uwadze, że będzie on wtedy wypełniony po brzegi i piłeczki mogą się łatwo rozsypywać po całym pokoju.  

 • Kulki (piłeczki) do basenu – 500 sztuk

Kolorowe kuleczki nie tylko skierowane są dla dzieci. Wykorzystywane są podczas zajęć i rehabilitacji, również młodzieży. Piłeczki 500 sztuk doskonale sprawdzą się w przypadku basenów, skierowanych dla dzieci starszych i młodzieży, choć podczas zabawy, może okazać się, że piłeczek nie jest wystarczająco dużo, dlatego w takich sytuacjach może okazać się konieczne zastosowanie nawet większych kompletów. 

 • Kulki (piłeczki) do basenu – 600 sztuk

Dostępne w sprzedaży są również zestawy piłeczek po 600 sztuk. Tak duża ilość kulek to już gwarancja dobrej zabawy, a na pewno dla dzieci i młodzieży. Piłeczki doskonale sprawdzą się podczas ćwiczeń oraz wariacji akrobatycznych. Im większa średnica kuleczek, tym większe będzie wypełnienie basenu.

 • Kulki (piłeczki) do basenu – 700 sztuk

Pakiet 700 sztuk kolorowych kuleczek polecany jest już dla dużych basenów i osób, które doskonale radzą sobie w ogromnych basenach, po brzegi wypełnionymi piłeczkami. Pakiet ten zapewnia bezpieczeństwo nawet młodzieży i osobom dorosłym.

 • Kulki (piłeczki) do basenu – 800 sztuk

Jeśli szukasz rozwiązania dla osób dorosłych zdecydowanie najlepszym pakietem, okaże się zestaw 800 piłeczek lub nawet jeszcze większej ilości. Polecany jest do dużych basenów oraz dmuchanych placów zabaw, jako bezpieczne, przyjemne oraz pobudzające wyobraźnię miejsce na wygłupy.

 • Kulki (piłeczki) do basenu – 900 sztuk

Pakiet 900 piłeczek jest jednym z większych dostępnych na rynku. Z powodzeniem można zastosować go w ogromnych salach zabaw, parkach trampolin, czy na torach przeszkód, jako zabezpieczenie przed upadkiem. 

 • Kulki (piłeczki) do basenu – 1 000 sztuk

Dla dorosłych, którzy trenują oraz chcą sprawdzić swoich sił w wielu ćwiczeniach i próbach wysiłkowych, z pewnością sprawdzi się pakiet piłeczek 1000 sztuk. Ta ogromna ilość to gwarancja bezpieczeństwa oraz dobrej zabawy. Będzie doskonałym wypełnieniem basenów na przykład w parkach trampolin.

 • Kulki (piłeczki) do basenu – 2 000 sztuk

Dla firm, które oferują swoim klientom zabawę w parkach rozrywki oraz na dmuchanym placu zabaw, najbardziej korzystną opcją, mogą okazać się pakiety piłeczek, które mają aż 2000 sztuk piłeczek. Przy tak dużej ilości kulek z pewnością korzystniej będzie kupić jeden większy zestaw niż kilka mniejszych.

Piłki do suchego basenu kontra kolor

Piłeczki do basenu produkowane są nie tylko po to, aby stanowiły podstawę zabawy, ale również, by świetnie się prezentowały, a zastosowanie różnych kolorów ma dodatkowo pomóc w rozwoju dziecka. W naszej ofercie znajduje się wiele wariantów kolorystycznych, po to, by każdy mógł je dopasować do indywidualnych potrzeb. 

 • Białe kulki do basenu

Kulki białe to raczej uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu i doskonale podkreśli charakter danego miejsca. Są uniwersalne, jednak ich największą wadą, może być podatność na zabrudzenia, co wiąże się z koniecznością częstego mycia, dlatego sprawdza się raczej w przypadku baseników umieszczonych w domu.

 • Kulki do basenu – czarne 

Kuliki czarne mają wiele zalet. Kolor sensoryczny polecany jest zwłaszcza maluszkom, które dopiero rozpoczynają naukę kolorów i kształtów. Prezentują się dobrze, a ich neutralny kolor, doskonale pasować będzie do wnętrz, urządzonych w każdym stylu. Czarne piłeczki nadają się zarówno dla małych dzieci, jak i młodzieży oraz osób dorosłych, dlatego warto zdecydować się na ten wariant kolorystyczny. 

 • Kolorowe kulki do basenu

Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie odpowiada nam kolor czarny, w ofercie znajdują się też piłeczki kolorowe. Są one odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a co najważniejsze, różne kolory pozwolą uniknąć rozczarowania w przypadku nietrafienia w gust odnośnie ulubionego koloru. Pakiet kolorowych piłeczek w szczególności polecany jest dla sal zabaw czy przedszkoli. Może służyć jako pomoc w nauce kolorów dla najmłodszych.

 • Niebieskie kulki do basenu

Niebieskie kulki z całą pewnością zachwycą każdego. Przyjemny, delikatny kolor sprawi, że wnętrze nabierze charakteru, a basen wypełniony niebieskimi piłeczkami będzie zachęcał do zabawy, nawet najmłodszych. Kuleczki w tym kolorze, doskonale nadają się dla osób w różnym wieku zarówno jeśli chodzi o chłopców, jak i dziewczynki. 

 • Różowe kulki do basenu

Nadal najczęściej wybierane dla dziewczynek są piłeczki w kolorze różowym. Ten odcień sprawi, że każdy pokoik będzie jeszcze przytulniejszy oraz ładniejszy. Różowe piłeczki prezentują się fantastycznie, zwłaszcza w pokoju o pastelowym kolorze.

 • Zielone kulki do basenu

W ofercie piłeczek do basenu znajdują się również te w kolorze zielonym. Kolor ten jest uniwersalny, nadaje się zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Jest przyjazny, ciepły i nada wnętrzu wyjątkowego charakteru. 

Kuleczki do suchego basenu – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Również ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem są piłeczki, które nadają się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Są to piłeczki przezroczyste, chętnie stosowane w dużych parkach przeszkód oraz na placach zabaw. Wybierając piłeczki do basenu, które mają stanowić zabawę dla dziecka, należy zwrócić uwagę, by były przede wszystkim bezpieczne. Podczas wyboru odpowiednich piłeczek, należy zwrócić więc uwagę przede wszystkim na atesty oraz certyfikaty, potwierdzające bezpieczeństwo produktu. 

Istotne jest też to, aby dobrać wielkość piłeczek do wieku i nabytych umiejętności dziecka, aby zachować wszelkie środki ostrożności podczas zabawy. Kulki do suchego basenu najlepiej jest kupować u sprawdzonych dostawców, które świadczą usługi od dłuższego czasu. Posiadają produkty, które są dopuszczone do sprzedaży, posiadają certyfikaty oraz stawiają na najwyższą jakość produktów, co przekłada się na bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy w basenie.

Jak wyczyścić kulki do basenu?

Chciałbyś odświeżyć nieco basen wraz z zawartością, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Pokrowiec z basenu najczęściej można zdjąć i z łatwością wyprać, ale jak wyczyścić kulki? Najlepszym sposobem na przywrócenie piłeczkom świeżości będzie przetarcie ich mokrą ściereczką. Można do tego celu użyć delikatnego detergentu, jednak należy go później dobrze z piłeczek usunąć, ponieważ maluszki często biorą je do buzi. Możesz także wrzucić piłeczki do miski z ciepłą wodą z odrobiną detergentu, zostawić je tam na kilka minut, a następnie opłukać je bieżącą wodą, osuszyć i z powrotem wrzucić do basenu.

Gdzie można kupić kulki do basenu?

Zdecydowałeś się na kupno basenu z piłeczkami lub być może chcesz dokupić same kulki? Najlepszym miejscem do tego będzie sklep internetowy Tuppi – u nas będziesz mieć możliwość nie tylko porównania cen, ale przede wszystkim dokładnego zapoznania się ze szczegółami produktu (na przykład pod kątem informacji, czy posiada on niezbędne atesty i certyfikaty). Decydując się przecież na produkty dla swojego dziecka masz świadomość, że powinny być one najwyższej jakości. Zakupy w Tuppi.pl pozwolą Tobie na swobodny dobór kolorów, ilości piłeczek, a także ich rozmiarów. Zastanów się dokładnie, jakie są aktualne potrzeby i wybierz najlepszy możliwy zestaw piłeczek, który będzie optymalny w przypadku suchego basenu dla Twojej pociechy!